Friday, April 06, 2007

EASTER THEMES

Jelikož se blíží čas velikonoční a magickou veřejnost v mém sousedství atakuje nejnovější móda v podobě on-line magických kurzů, zařadila jsem na blog výběr z korespondence s kolegou mágem&vtipálkem.


Z důvodu různých přesmyček a jinotajů nechávám v původním znění, tj. v angličtině se blížícímu jazyku...
EASY COURSES
> > > Are you going to participate in the magickal intercourse with the sharpest magickal minds in the galaxy (everybaby speaking english in the whole world, right?)?


take our extra:


EASY YOGA COURSES


Lets have fun with greatest magicians from the Imperium of Great Britain, which is still ruling over all the world. All the India gurus at your service, we trained the chocolate beasts as english speakers for your easy yoga studies!


Your brown slave will master you in the ancient art of yoga excersises and everybaby of them speaks english.... rrrrrright? For your easy and comfortable magickal delights.

Your,


Pjotr Karrolla

RE:


> > Excelent... nice offer...


...but my inner Master told me your true name.


You are Pjotr Carrott!!!!


(It sounds like The Tarot.)

RE:RE:


> Yes, we prefer also prac(k)tise with our carrotts. With your carrott you´re able to fertiliaze whole world or a paralell universe (Miki B. could tell you more).


As a soror without physical carrott you could use your inner carrott (we´re not so mysogynist fuckers as the queer_fucker Tegtmeier - please beware of his ice carrott!)

RE:RE:RE:


Carrott song (with hidden reason inside)
Ice mans are gone


It´s Easter time.


Out-and-in, out-and-in


best with carrott-practising!


One-two-three, one-two-three


fuck thru universum B!


With our perfect on-line drill


You will soon find your true will!!!

1 comment:

Anonymous said...

Myslím, že to nasvědčuje bezcharakternosti, když se někdo snaží si nahrabat na tom, že si užijeme zabávu se svou vlastní mrkví. Nadruhou stranu to nevypadá jako workshop špatně, konečně něco, kde se myslí i na vnitřní mrkve.